Youthair Ürün Görseli

Gençler için Saç Bakım İpuçları

Uzun saç. Kısa saçlı. Kuru veya yağlı saçlar, kıvırcık veya düz. Kilitlerine dikkat ettiğinizi merak ettiniz mi? Doğru ürünleri mi kullanıyorsunuz? Şampuanınız saçınıza zarar verebilir mi? Saçınızı az ya da çok fırçalamalı mısınız? Kafanızdaki 100.000’den fazla kıl follikülü varsa, saçlarınızı sağlıklı ve parlak tutmak için bazı saç bakımı ipuçlarını öğrenmek mantıklıdır.

Cildiniz ve Saçlarınız

Bazen, sahip olduğunuz cilt türü saç tipinizi etkiler. Eğer varsa kuru cilt, muhtemelen sahip kuru saçlar. Aynı şey yağlı ciltler ve yağlı saçlar için de geçerlidir.

Piyasaya, gençlerin cilt ve saçlarına daha iyi bakmalarını sağlamak için bir ton ürün var iken , bir çok saç ürünü, iyiliğe göre daha fazla zarar verir. Kuru ve yağlı saçların bazı nedenlerine ve tedavilerine bakalım.

Kuru Saç Bakım İpuçları

Kuru saçlar gevrek görünüyor ve dokunuşa “gevrek” geliyor. Saç bakımı için genetik (anne ve babanın kuru saçları varsa, muhtemelen de öyle) arasında değişen kuru saçların birçok nedeni vardır.

Aktif olmayan yağ bezleri kuru saçlara neden olabilir. Kuru cildin sonucu olarak kuru saçlarınız varsa , her hafta iki kere veya üç gün saçlarınızı yıkamayı düşünün .

Ayrıca, kafa derinizi uçucu yağlar ile doldurduğundan emin olmak için kullandığınız şampuan ve saç kremi türüne de dikkat edin. Saç bakımı ürün etiketlerinde aramak gereken kelimeler “nemlendirme” ve “nemlendirme” dir.

Özellikle kuru saçlarınız varsa, ısı ve kimyasallarla özen gösterin.

Elektrikli saç düzenleyiciler (düz demirler) ve kıvrımlı tüyler popüler olsa da, saçlarında ciddi hasara neden olabilirler. Yüksek ısıda kullanıldığında, saç kurutma makinesi saçlara da zarar verebilir. Bu sıcak cihazları kullanımınızı azaltmak (veya en azından daha az sıcak bir ayarı kullanarak) saçınızı daha sağlıklı tutmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cihazın saçınıza zarar vereceğinden emin değilseniz, saçınızı cildiniz hakkında düşünün. Her sabah 1875 watt sıcak hava ile yüzünüzü patlar mısınız? Muhtemelen değil!

Saç renginde sert kimyasallar, kalıcılar ve gevşeticiler hayati yağların saçlarını sıyırabilir. Bazı saç boyaları diğerlerinden daha az sert kimyasal içerir. Ağartıcılar ve peroksitler için dikkat edin, çünkü saçlarınızı kırılgan hale getirebilirler ve bölünmüş uçlara neden olabilirler.

Sonunda yaz güneşinde çok dikkatli olun. Güneş ve klor her ikisi de kuru saçlara neden olabilir. En kolay çözüm bir şapka takmaktır veya çok fazla güneşlenmekten kaçınmaktır (cildiniz size de teşekkür edecektir).

Ayrıca, havuza girdiğinizde yüzme başlığı takarak saçlarınızı koruyabilirsiniz. Başka bir seçenek, plaja ya da havuza gitmeden önce kremi saçınızı doyurmaktır. Klorlu bir havuzda yüzerseniz, yüzme sonrasında saçlarınızı temiz suda yıkayın . Sık sık yüzerseniz, kloru saçtan uzaklaştırmak için tasarlanmış bir şampuan kullanmayı düşünün.

Yağlı Saç Bakım İpuçları

Yağlı saçların var mı? Sabahları saçınızı yıkadıysanız, saçlarınızın başka bir yıkamaya daha ihtiyacı olduğu görüldüğünden, akşamın akşamına gelince hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yağlı saçların gerçekten yağlı bir saç derisi olduğunu unutmayın. Kafa derinizi ve saçlarınızı gerektiği gibi yıkayın, gerekirse iki kez köpürtün. Durulamadan önce şampuanı başınızdan en az beş dakika terk etmeyi deneyebilirsiniz. Ve saçlarınızı yalnızca uçlarına koyun. Saç kremi doğrudan kremi yerleştirmeyin. Saç fırçasından kaçının, çünkü fırça saç derisinden saçlarınızın sonuna kadar yağ alır.

Yağlı saç “hızlı düzeltme”, saç köklerine biraz talk pudrası koymaktır.

Ayrıca saç stilistinize yağlı saçlar için ne önerdiğini sorun. Saça “parlaklık kazandıran” herhangi bir üründen uzak durun. Zaten doldurulmuş kilitlerinize daha fazla yağ ekleyecektir .

Saç Uzatmaları Hakkında Neler Var?

Uzun bir saç stili arıyorsanız – hızlı bir şekilde – saç uzatmalarını düşünebilirsiniz. Jessica Simpson ve Tyra Banks uzantıları olan göz açıp kapayıncaya kadar uzun saç stilleri yarattığı için bilinirler.

Ancak bu eğilimi yalnızca ihtiyatla ve bir profesyonelin tavsiyesiyle izleyin. En gerçekçi uzantılar, saç derinize çok yakın olan gerçek saçlarınızla örülür. Bir yapıştırma malzemesi ile “boyanır” ve daha sonra ısıtılmış bir solüsyon ile “mühürlenir”.

Ağırlık uzantılarının bazen saç dökülmesine yol açması, doğal saç çekebilir. Uzantılar da oldukça pahalı olabilir. Güzellik ürünleri mağazalarında veya İnternet’te bulunabilen uzatma klipsleri gibi daha ucuz, ucuz alternatifler vardır.

Bölünmüş Uçlarla Başa Çıkma

Saçların uçlarına dikkatle bakarsanız bölünmüş uçları görebilirsiniz. İpliğin alt kısmında kelimenin tam anlamıyla iki parçaya bölünmüş tek bir saç görürsünüz.

Bölme uçları, tekrarlanan üfleme, ısı düzleştirme veya aşırı fırçalama ile olabilir. Uçları bölündükten sonra, tek çözüm, onları düzeltmek için salona gitmektir. Fakat daha az fırçalama, saçınızda daha az ısı kullanarak, düzenli olarak kremi kullanıp saçlarınızı son derece sıcak veya soğuk havadan koruyarak uçları kırmaktan kaçabilirsiniz.

Düzenli saç kesimleri ve kaplamalar da iyi bir fikirdir. Daha sağlıklı bir bitkinin yetişebilmesi için saç dökülmelerinden kurtulmalarına yardımcı olurlar.

Yardım et! Saçlarım karışık

Lenny Kravitz gibi heyecanlı yıldızlar şık bir şekilde karışık saçlarını kucaklayabilirler. Fakat çoğumuz karışık bir saç kütlesi ile karşılaştığımız zaman hüsrana uğrarız.

Karışıklığı önlemenin anahtarı, saçınıza koyduğunuz kimyasalların (boyalar, rahatlatıcılar, perma) miktarını azaltmak ve duşta iyi bir kremi kullanmaktır. Ayrıca, saçınızı yıkamadan önce düzensiz olduğundan emin olun.

Karışıklıkları fırçalamaktan kaçının. Genişçe dişli bir tarak, parmaklarınız ve belki de herhangi bir uyuşturucu deposunda satın alabileceğiniz bir ayrılma detektörüyle kendinizi tutun. Saçınızı çekmemek için saçlarınızın uçlarındaki karışıklığı hafifçe kaldırarak başlayın. Bitkiler yönetilebilir olduktan sonra, nazikçe taranarak kafa derisine doğru yukarı çıkın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (4 )

 • Ufuk H*
 • çeşitli karışımlar denedim ama faydası hep anlık oluyoo. bu ürünü alırsam kalıcı çözüm sağalrmı
 • Sami U*
 • 1 kutusu kaç gün gidiyor bide krem şeklinde mi kullancaz yoksa şampuan gibi mi? daha önce ne yaptımsa işe yaramadı çnkü artık verim almak istiyorm
 • Furkan O*
 • Şimdi ben bunu kullanıcam ama gençler ya da yaşlılar için farklılık gösterir mi onu da merak ediyorum açıkçası ..
  • medikal
  • Her yaşta güvenle kullanabilirsiniz Furkan Bey, herhangi bir farklılık göstermez.